Promem na południe Szwecji

🚢PROM ŚWINOUJSCIE>YSTAD>ŚWINOUJŚCIE // GDAŃSK>NYNäSHAMN>GDAŃSK🚢

⛴️Polferries⛴️

Jak wiecie do Szwecji można się dostać na wiele sposobów, jeśli jesteście przyzwyczajeni do latania samolotem i sceptycznie podchodzicie do podróży samochodowych, to może was przekona opcja popłynięcia promem ze Świnoujścia albo Gdańska. Plusów jest wiele, największy to oczywiście możliwość zapakowania na prom własnego auta! Można też oczywiście płynąć bez samochodu, ale to chyba wiecie. 

Do Szwecji pływa polska firma Polferries, są dwie trasy: Świnoujście-Ystad i Gdańsk-Nynäshamn. Bilety kupuje się przez internet, to proste jak betka! Strona działa super, jest bardzo prosta w obsłudze. 

Rejs to naprawdę super przygoda, a promy oferują sporo atrakcji – można pobuszować w sklepie, napić się drinka w barze, skorzystać z restauracji, a przede wszystkim pooglądać Bałtyk z górnego podkładu. Na prom można zabrać psiaka! Są nawet specjalne psie kuwety. 

Dla oszczędzających (dotychczas korzystaliśmy z tej opcji) jest możliwość wykupienia miejsc bez kajuty, to całkiem dobre wyjście, bo można się bez problemu przespać na fotelach i odświeżyć w ogólnodostępnych łazienkach. Dla tych, którzy chcą wypocząć są kajuty, w bardzo przyzwoitych cenach! My już chyba z racji wieku awansowaliśmy do ekipy kajutowej.

Nie jesteśmy wilkami morskimi i nie spędzamy wakacji na łódkach, prom to dla nas namiastka morskiego życia. Bardzo polecamy i dla tych obeznanych z morzem i dla początkujących!

About the author

Kilkanaście lat temu przestałam się przemieszczać, a zaczęłam podróżować. Rozglądam się po świecie i kolekcjonuję wzruszenia. Piszę, żeby jeszcze raz zachwycić się odwiedzanymi miejscami, ale staram się też przemycić wskazówki dla innych podróżujących. Zawodowo zajmuję się uczeniem siebie i innych o literaturze włoskiej, hobbystycznie chłonę inne języki i kultury.